884804954
884804955
norgaz@norgaz.pl

Gazy techniczne

Oferujemy gazy techniczne do zastosowań w przemyśle w butlach o różnej pojemności.

Gazy techniczne stosuje się powszechnie w najróżniejszych gałęziach przemysłu. Od branży metalurgicznej, przez zakłady spawalnicze aż po przemysł spożywczy i przetwarzanie żywności – gazy techniczne są wykorzystywane w przemyśle na różne sposoby. W NOR-GAZ Warszawa znajdziesz ofertę gazów technicznych – sprawdź nasze propozycje dla przemysłu i gazy dla gastronomii.

Gaz techniczny to gaz przechowywany w postaci skroplonej w butlach, pod wysokim ciśnieniem. Wykorzystuje się go w przemyśle w procesach produkcyjnych. Zobacz dostępne w NOR-GAZ gazy ciekłe, sprężone i spożywcze.


Rodzaje gazów technicznych

Ar Argon

Bezwonny, bezbarwny i obojętny chemicznie gaz techniczny. Argon nie wchodzi w reakcje chemiczne, ma większą wagę od powietrza. Pospolity gaz szlachetny, jeden z podstawowych gazów ochronnych stosowanych w spawalnictwie, zarówno metodą MIG jak i TIG. Używany do przecinania, spawania lub jako mieszanka osłonowa podczas spawania materiałów, które mogłyby się utlenić. Dodatkowo argon jest wykorzystywany przy produkowaniu żarówek i dysków twardych, w przemyśle spożywczym, szklarskim, hutniczym, samochodowym czy w laboratoriach medycznych. Najczęściej dostępny w butlach 80 litrów.

Ar +CO2 Ar+CO2

Najbardziej uniwersalna mieszanka Ar (82%) i CO2 (18%) wykorzystywana do spawana aluminium, stali kwasoodpornych lub tytanowych. Najczęściej stosowana w spawaniu metodą MAG.

C2H2 Acetylen

Bezbarwny gaz palny o najwyższej temperaturze płomienia. Acetylen wytwarza wysokie temperatury, jest więc bardzo wydajny, a spalanie nie wymaga dużo tlenu i wilgoci. Niemal bezwonny, lżejszy od powietrza atmosferycznego. Dzięki tym właściwościom acetylen jest używany w pracy pod ziemią Stosowany w palnikach acetylenowo-tlenowych do spawania i cięcia metali i do syntezy chemicznej alkoholu etylowego czy chlorku winylu.

O2 Tlen

Bezbarwny i bezwonny, najczęściej stosowany jako utleniacz w palnikach acetylenowo-tlenowych. W procesach chemicznych do utleniania amoniaku, chloru czy siarki. Gaz palny otrzymywany podczas rektyfikacji skroplonego powietrza, wykorzystywany podczas spalania gazem – spalania stali, cementu czy szkła w przemyśle. Do spawania (również jako składnik mieszanek osłonowych) i cięcia metali, w przemyśle chemicznym, spożywczym czy w medycynie. Podwyższa temperatury spalania tlenu umożliwia kontrolowanie nagrzewania i emisji gazów.

N2 Azot

Bezbarwny i bezwonny, efekt rektyfikacji powietrza skroplonego. Gaz obojętny wykorzystywany jako podstawowa atmosfera ochronna w procesach przemysłowych, testowania szczelności instalacji przesyłowych lub napełniania instalacji pneumatycznych. Azot używany jest jako składnik mieszanek osłonowych w procesie spawania stali w hutach, chemii, przemyśle spożywczym, szklarskim czy w medycynie.

N2+O2 Azot+Wodór

Nowa mieszanina gazu formującego 5% wodoru (H2) + 95% azotu (N) jest używana jako czynnik chłodzący oraz w układach klimatyzacji. Jako wykrywacz wycieków.

CO2 Dwutlenek węgla

Bezbarwny i bezwonny osłonowy gaz techniczny. Dwutlenek węgla ma bardzo szeroką gamę zastosowań w przemyśle, m.in. podstawowy gaz osłonowy w mieszankach spawalniczych (pomaga wyeliminować dym i odpryski w metodzie MIG), czynnik roboczy w przeciwpożarowych gaśnicach śniegowych, przyspiesza dojrzewanie roślin szklarniowych, gaz napędowy broni pneumatycznej. Do produkcji napojów gazowanych, nabijania butli SodaStream, w przemyśle spożywczym, laboratoriach, medycynie, obróbce metali. Posiadamy własną napełnialnię Co2.

He Hel

Bezbarwny i bezwonny gaz techniczny, bez smaku. Najczęściej stosowany w branży rozrywkowej do napełniania balonów, które unoszą się w górę (hel jest lżejszy od powietrza), ale używa się go również m.in. w spawalnictwie, chemii, medycynie, metalurgii czy elektronice. Hel wykorzystywany jest też jako składnik mieszanek do butli do oddychania dla nurków i przy chłodzeniu nadprzewodników.

C3H8 Propan

Bezbarwny i bezwonny, cięższy od powietrza, nierozpuszczalny w wodzie. Najpopularniejszy gaz grzewczy stosowany w gospodarstwach domowych oraz jako paliwo w kuchenkach gazowych lub w samochodach z silnikami spalinowymi. Źródło zasilania urządzeń grzewczych, urządzeń do gastronomii, palników dekarskich, w maszynach drogowych. Propan cechuje się wyższą temperaturą spalania niż mieszanina propan-butan. Sprawdzi się również lepiej w urządzeniach, gdzie pobór gazu jest duży, np. nagrzewnice lub palniki.

C3H8 +C4H10 Propan Butan

Wykorzystywany do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych lub jako źródło zasilania kuchenek bądź piecyków gazowych. Propan butan posiada również większą wartość opałową niż czysty Propan jednak uzyskany dzięki niemu płomień nie osiągnie tak wysokiej temperatury. Do zastosowania do napędu wózka widłowego, w przemyśle spożywczym, budownictwie, pracach drogowych, obróbce cieplnej metali czy jako paliwo dla pojazdów.

Gazy techniczne w Warszawie i okolicach

Zajmujemy się dystrybucją gazów technicznych w Warszawie, oferujemy produkty dla przemysłu, branży spożywczej czy medycyny. Wiele gazów technicznych znajduje zastosowanie w spawalnictwie, dlatego do sprzedaży wyposażenia spawalniczego podchodzimy kompleksowo i oferujemy też pełny osprzęt spawalniczy, akcesoria i materiały spawalnicze.

Każdego dnia zapewniamy wyposażenie zakładom przemysłowym, laboratoriom, szpitalom, klientom indywidualnym i firmom. Dostarczamy gaz techniczny w butlach o różnych pojemnościach na terenie Warszawy i okolic. Twoje zamówienie dostarczymy szybko i na czas – zadzwoń do nas, żeby poznać szczegóły. Potrzebujesz pomocy? Masz pytania? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.